Matematika: 5,5 most tört alakban 11/5 vagy 11/2?

2013. nov. 14. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

5egész 5/10

50/10+5/10=55/10 azaz 11/2

de ha elosztod őket akkor látod hogy a 11/5=2,2 tehát az rossz

2013. nov. 14. 12:51
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, így gondoltam én is. Köszönöm!
2013. nov. 14. 12:54
 3/3 anonim ***** válasza:

11-nek a fele (11/2) az 5,5.

:)

2013. nov. 14. 13:05