2013. nov. 12. 08:38
1/1 anonim válasza:
250 C° , vagyis 523,15K a hőmérséklet változás, ekkor a térfogati hőtágulás miatt a térfogat
V(k)=V(0)*(1+α*ΔT)^3=1*(1+1,6*10^(-5)*523,15)^3=
=1,273845309905165824 m^3-re változik a térfogata, így a sűrűsége 8920 kg/ 1 m^3-ről 8920 kg/ 1,273845309905165824 m^3-re változik, vagyis ~7002,4201 kg/m^3-re.