Télen a raktárban tárolt rézcsövek sűrűsége 0 celsiusfok hőmérsékleten 8920 kg/köbméter. Mennyi lesz a sűrűségük, ha 250 celsiusfokra melegítjük a csöveket? Alfa=1,6 szor 10 a minusz ötödiken1/K

2013. nov. 12. 08:38
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

250 C° , vagyis 523,15K a hőmérséklet változás, ekkor a térfogati hőtágulás miatt a térfogat


V(k)=V(0)*(1+α*ΔT)^3=1*(1+1,6*10^(-5)*523,15)^3=

=1,273845309905165824 m^3-re változik a térfogata, így a sűrűsége 8920 kg/ 1 m^3-ről 8920 kg/ 1,273845309905165824 m^3-re változik, vagyis ~7002,4201 kg/m^3-re.

2013. nov. 12. 09:46