A, B, C, D, E alany.3 éve B és C életkorának összege 70 év volt. Két év múlva A és E életkorának összege = lesz C életkorával.10 éve B annyi idős volt, amennyi D lesz 13 év múlva. Most C 2 év híján annyi idős, mint D alany. Mennyi idős C alany?


2013. nov. 10. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

b-3+c-3=70

a+2+e+2=c+2

b-10=d+13

c+2=d

fejezd ki pl az első 2-ből és az utolsóból a c-t, a 3.-ból meg a mondjuk a d-t és helyettesítsd be őket

2013. nov. 10. 19:14
 2/2 A kérdező kommentje:
szóval mennyi?
2013. nov. 11. 18:37