9. -es fizikaháziba segítség?


Két autó indul egyszerre egymás mellıl azonos irányba. Hány méterre lesznek egymástól fél

óra múlva, ha az egyik 50 km/h, a másik 18 m/s sebességgel halad?

Értem a dolog lényegét(azt hiszem), de nekem valamiért más jött ki.

Így dolgoztam:

25km/h-t átváltottam m/s-ba. Az 6,9-lett. Ezt beszoroztam 900s-sel, mert ugye a 15 percet úgy számolom ki, hogy 60*15 =900. Ez 6210 méterre jött ki.

A másik (11m/s)pedig ugyan ilyen megoldással 9900m lett.

Összeadtam a kettőt, hogy megnézzem mekkora utat tettek meg összesen. 16110m jött ki.

A 20km-t átváltottam 20000 méterre, majd a megtett útjukat kivontam az összesből. 20000-16110 = 3890m = 3,89km

De itt van a könyvbe, hogy mi lesz a végeredmény és az 3,85km. Mit rontottam el? Vagy az egészet rosszul csináltam?



#házi #fizika #9.-es fizika #nem tudom mit rontottam el
2013. nov. 7. 17:39
 1/3 A kérdező kommentje:

Rossz feladatot másoltam be! a Helyes :Két autó egyszerre indul egymással szembe 20 km távolságból. Mekkora közöttük a távolság

negyed óra múlva, ha az egyik sebessége 25 km/h, a másiké 11 m/s? [3,85 km] Bocsánat

2013. nov. 7. 17:41
 2/3 anonim válasza:

A 25km/h-t át kell váltani m/s-ba: 25:3,6=6,94 --> 6,94m/s.

Aztán a negyed óra az 15 perc, ami 15*60=900, szóval 900 másodperc vagy sec.

akkor a 6,94-et megszorzod 900-zal, ami 6246 lesz, majd a 11-et 900-zal, ami 9900 lesz. Ha ezeket összeadod, akkor kijön, h 16146 méter.

20 km = 20000m

20000-16146=3854m

3854m=3,854km

2013. nov. 7. 18:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :))
2013. nov. 7. 20:42