Lineáris algebra; függvény így felírva mit jelent?


f(x) = 2^x + 19

Adja meg az f^(10)(x) függvényt!


Tehát adott az f(x), ami egy exponenciális függvény (kettő az x-ediken), eddig OK, de mi az a "f a tizediken x" ?


^ = hatványozás


Nem is a konkrét érték érdekelne elsősorban, hanem, hogy hol tudok utánanézni mit jelent az a felírás.



2013. nov. 5. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

f(x) = 2^x + 19

f^(10)(x) = [f(x)]^(10) = (2^x + 10)^10 = ...

2013. nov. 5. 19:34
 2/3 anonim ***** válasza:

A függvénynek a 10. hatványát jelenti. Az előbb kifelejtettem egy zárójelet.

f^(10)(x) = [f(x)]^(10)

2013. nov. 5. 19:36
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Erre gondoltam a sin^2(x) miatt, de nem voltam biztos.

2013. nov. 5. 19:55