f(x) = 2^x + 19
Adja meg az f^(10)(x) függvényt!
Tehát adott az f(x), ami egy exponenciális függvény (kettő az x-ediken), eddig OK, de mi az a "f a tizediken x" ?
^ = hatványozás
Nem is a konkrét érték érdekelne elsősorban, hanem, hogy hol tudok utánanézni mit jelent az a felírás.
2013. nov. 5. 19:29
1/3 anonim válasza:
f(x) = 2^x + 19
f^(10)(x) = [f(x)]^(10) = (2^x + 10)^10 = ...
2/3 anonim válasza:
A függvénynek a 10. hatványát jelenti. Az előbb kifelejtettem egy zárójelet.
f^(10)(x) = [f(x)]^(10)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
Erre gondoltam a sin^2(x) miatt, de nem voltam biztos.
2013. nov. 5. 19:55