abszolút érték x-5, nem tudom hogy kell írni itt2013. nov. 4. 18:08
1/4 anonim válasza:
abs(x-5) <= 8
-8 <= x-5 <= 8
-3 <= x <= 13
Ennyi!
2/4 anonim válasza:
x-5=8
x=13
és
x-5=-8
x=-3
tehát a két megoldás: 13 és -3