Ix-5I<=8 Hogyan kell megoldani?

abszolút érték x-5, nem tudom hogy kell írni itt

2013. nov. 4. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

abs(x-5) <= 8


-8 <= x-5 <= 8


-3 <= x <= 13


Ennyi!

2013. nov. 4. 18:25
 2/4 anonim ***** válasza:

x-5=8

x=13


és

x-5=-8

x=-3


tehát a két megoldás: 13 és -3

2013. nov. 4. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez egyenlőtlenség!
2013. nov. 4. 18:26
 4/4 anonim ***** válasza:
ja bocsi..nem láttam
2013. nov. 4. 18:34