Egy biciklis 24 km/h sebességgel halad összesen 120 km utat kell megtennie. Az út hány százalékát teszi meg 45 perc,1 óra, másfél óra,2 óra,200 perc alatt? (készíts táblázatot) nem tudom megoldani ezt a feladatot?!

már 1 órája ezen a feladaton gondolkodok de sehogy sem tudom megcsinálni valaki tudna segíteni? előre is köszönöm. :)

2013. okt. 28. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:

120/24=5 óra

Tehát 5 óra alatt teszi meg a 120 km utat.

45 perc alatt megtesz 24*45/60= 18 km-t

1 óra alatt 24 km-t

másfél óra alatt 24+12=36 km-t

2 óra alatt 2*24=48 km-t

200 perc alatt 200*24/60=80 km-t

A táblázatba első oszlopba írd be az időt, a második oszlopba a megtett utat.

2013. okt. 28. 09:44
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :)
2013. okt. 28. 09:52