Közgazdaságtan. Meg van adva hogy p=20,5-1,5q továbbá egy táblázat mi szerint q=0, q=1, q=2, q=3, q=4, q=5, q=6, g=7, q=8 ehhez kiszámoltam a p-t es a tR-t, h kapom meg az MR-t. Mi a különbség a sima TR és a 3szög TR között?

Közgazdaságtan, MR, TR, p
2013. okt. 24. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdést.


p=20.5-1.5q


a p-t kiszámolni annyi, hogy behelyettesíted az egyes q értékeket.

a tr nálad- szerintem- a total revenue. azaz másképpen a p*q. tehát az ár szorozva a mennyiséggel (ha 5 almád van és 10 ft-ért adod darabját, akkor 50 ft az összbevételed).


ha ezt használod tr-nek, akkor az mr valószínűleg a marginal revenue. megfogod a tr képleted és lederiválod a q szerint. ekkor egy képletet fogsz kapni, ebbe helyettesíted a q értékeit és így megkapod az adott helyen az mr értékét. ez azt jelenti, hogy adott helyen 1-el növelve a q-t ennyivel változik a tr. ha tehat az elozohoz viszonyitod, akkor ez lesz a háromszog tr, azaz delta tr.


nem fogom megoldani helyetted, ennyiből bőven kiszámolhatod már (ha problémát okoz, akkor ne felejtsd el a p helyett az egyenlet jobb oldalát behelyettesíteni).


ha van még kérdésed szívesen megválaszolom, de nem oldom meg helyetted

Hajrá!

ui: elírtad g=7 van írva nem pedig q=7.

2013. okt. 24. 15:45
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :) mint ahogy írtam is sikerült kiszámolni a p-t és a TR-t is csak az MR nél akadtam meg . A tanár azt mondta nem kell deriválnunk így fogalmam sincs h az h kell :/ Igen igen valóban elírtam az q=7 köszönöm segítségedet
2013. okt. 24. 16:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor a delta tr-t számítsd ki és azt nevezd mr-nek.

Azt pedig az előzőből számolhatod ki-azaz, hogy egy többlet q mekkora változást eredményez tr-ben.

Remélem érthető. Hajrá!

2013. okt. 24. 16:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy h segítesz , de ez nekem kínai . Azért köszönöm hogy próbáltál segíteni :)
2013. okt. 24. 16:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet kezdem érteni, szóval ahol TR=48 ott q=3, ahol pedig TR=65 ott q=5 akkor az MR= 17/2 ???
2013. okt. 24. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:

a delta tr az nem más mint a tr változása. ha az elozo állapothoz mérve nézzuk, akkor

q_0=0 ekkor TR_0=0

q_1=1 ekkor TR_1=19


tehát itt a deltaTR_0= TR_1-TR_0 azaz 19-0=19


stb.


a '_' itt az alsó indexet jelenti, az egyes időszakokban

2013. okt. 24. 16:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Uhhh de jóóó :) köszönöm most már értem :) örök hála
2013. okt. 24. 16:38