S. O. S. Hogyan integráljam ezt? (bővebben a leírásban)


1-a*x ezt kéne integrálni.

wolframalpha.com ról [link]

ezt találtam.

A feladatom megoldókulcsából ha behelyettesítek, ennek kell kijönni.

De NEM értem, miért lenne 1 integrálja x , azt hinném, az 0... HELP!!!!!! köszönöm



2013. okt. 19. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:

f(x)=1 fgv-nek a DERIVÁLTJA 0 !!


Első közelítésben az integrálfgv. az a fgv., aminek a deriváltja az integrálandó fgv. Azaz az integrálás a deriválás "fordítottját" jelenti.


Így mivel f(x)=x fgv. deriváltja 1, ezért az f(x)=1 fgv. integrálja x (+konstans...)

2013. okt. 20. 00:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Mi az "x^n" integrálja? (x^(n+1))/(n+1)


Hányadik hatvány az 1? Minden szám 0. hatványa 1.


Eszerint:


x^0 = 1


Integáljuk az 1-et:


int(1) = int(x^0) = (x^1)/1 = x


Fogd fel így. Innen már meg fogod jegyezni, hogy minden konstansnak az integrálja maga a változó, miszerint integrálunk. Deriválásnál van az, hogy a konstans értéke 0 lesz, ahogy az előttem szóló is írja.

2013. okt. 20. 00:52
 3/3 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!! <3

tényleg, a deriválással kevertem össze ... :P köszi szépen, így ki is jön :))

2013. okt. 20. 14:45