Adott 3x+5y=12 egyenletű egyenes. Mekkora az irányszöge?


2013. okt. 13. 13:08
 1/5 anonim válasza:
0%
6
2013. okt. 13. 13:14
 2/5 anonim ***** válasza:
11,3
2013. okt. 13. 13:29
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,de ha még egy levezetést is mellékelnétek akkor azt még jobban köszönném :)
2013. okt. 13. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző két válasz kamu.


az egyenletet átrendezve: y=-3/5*x+12/5 vagyis tg(alfa)=-3/5


alfa=-30,96 fok

2013. okt. 13. 17:35
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi,így már értem!:)
2013. okt. 13. 19:23