1 kg lisztnek mennyi a 9/2,1/5,9/5,10/5 része? Fontos!

A válaszokat előre köszi!

2013. okt. 12. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Mivel EGY kg, így a 9/2 része 9/2kg, 1/5 része 1/5kg és stb.

2013. okt. 12. 17:14
 2/6 A kérdező kommentje:
de nekem úgy kéne hogy tizedes törttel (például:1/2=0,5)
2013. okt. 12. 17:28
 3/6 anonim ***** válasza:

4,5

1,5

1,8

2,0

2013. okt. 12. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi. második 0,2
2013. okt. 12. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

A tört azt jelenti, h a számlálót osztod a nevezővel. Mivel a hétköznapokban a 10-es számrendszert használjuk, ha elvégzed az osztást, már meg is kapod a tizedes törtet.

9/2=9:2

1/5=1:5

stb

2013. okt. 13. 00:07
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat :)
2013. okt. 13. 08:28