A válaszokat előre köszi!2013. okt. 12. 16:57
1/6 anonim válasza:
Szia.
Mivel EGY kg, így a 9/2 része 9/2kg, 1/5 része 1/5kg és stb.
2/6 A kérdező kommentje:
de nekem úgy kéne hogy tizedes törttel (például:1/2=0,5)
2013. okt. 12. 17:28
5/6 anonim válasza:
A tört azt jelenti, h a számlálót osztod a nevezővel. Mivel a hétköznapokban a 10-es számrendszert használjuk, ha elvégzed az osztást, már meg is kapod a tizedes törtet.
9/2=9:2
1/5=1:5
stb
6/6 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat :)
2013. okt. 13. 08:28