A-ból B-pontba megyünk v1= 40 km/h sebességgel.mekkora sebességgel menjünk visszafelé a B-ből az A-ba,ha az átlagsebesség 60 km/h. v2=? nem 80 km/h lesz a megoldás!! előre is köszönöm!!2013. okt. 3. 16:04
1/2 anonim válasza:
Az átlagsebesség definíció szerint összes út/összes idő.
Ha az AB távolság s, akkor az összes út 2s. Az összes idő pedig:
s/40 + s/x, ahol x az ismeretlen sebesség.
Ez alapján írható, hogy
2s/(s/40 + s/x) = 60
2/(1/40 + 1/x) = 60
2 = 60*(1/40 + 1/x)
80x = 60x + 2400
20x = 2400
x = 120
Vagyis 120 km/h visszafelé a sebesség.
2/2 A kérdező kommentje:
áh köszönöm szépen!!! :))
2013. okt. 3. 17:49