Fizikások! Átlagsebességek paraméteres feladat. Vki segítene?

A-ból B-pontba megyünk v1= 40 km/h sebességgel.mekkora sebességgel menjünk visszafelé a B-ből az A-ba,ha az átlagsebesség 60 km/h. v2=? nem 80 km/h lesz a megoldás!! előre is köszönöm!!

2013. okt. 3. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az átlagsebesség definíció szerint összes út/összes idő.

Ha az AB távolság s, akkor az összes út 2s. Az összes idő pedig:


s/40 + s/x, ahol x az ismeretlen sebesség.


Ez alapján írható, hogy


2s/(s/40 + s/x) = 60


2/(1/40 + 1/x) = 60


2 = 60*(1/40 + 1/x)


80x = 60x + 2400


20x = 2400


x = 120


Vagyis 120 km/h visszafelé a sebesség.

2013. okt. 3. 16:34
 2/2 A kérdező kommentje:
áh köszönöm szépen!!! :))
2013. okt. 3. 17:49