Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy síkban adottak az ABCD és...

Egy síkban adottak az ABCD és CEFG négyzetek, úgy, hogy BCG szög mértéke = 30 fok és az ABCD területe= 2-szer a CDE területe. Igazoljuk hogy: a) Terület CDE - Terület BCG b) Terület CEFG = 4-szer Terület ABCD c) mértéke DB, EG = 60 fok?

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a.) kérdés vége lemaradt!

(vagy nem mínusz van a kettő között?)

2013. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem válaszoltál!

Így megcsináltam, ahogy gondoltam.

[link]

oldalon, "Négyzet elforgatással" sorban, NEW -val jelölve megvan a GeoGebra változata is, és mivel ezt sokan nem tudják betölteni, ezért utána négy fényképre szétbontva is be van linkelve.

Remélem valamelyik változatot eléred, megérted és válaszolsz is, hogy megértetted-e, kell-e valamit részletesebben elmagyarázni?

2013. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Vidéken voltam a hétvégén, így nem volt idõm foglalkozni vele. Fényképre szétbontva meg tudom nézni. Nagyon köszönöm.
2013. okt. 1. 09:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!