2013. szept. 24. 14:04
1/3 A kérdező kommentje:
Közben megoldottam, nem aktuális......
2013. szept. 27. 12:27
2/3 BKRS válasza:
4+d = 10 ezért d = 6
abc6 + 6cb4 = xxx0
1000*a + 6000 +110*b + 110*c + 10 = 1110*x
100*a +600 +11*b + 11*c + 1 = 111*x
Vagyis ha b+c-9 = x és b+c>10
és a = x-7 akkor ez pont jó lesz.
(x, a, b, c, d) tehát a következő lehet:
(7, 0, 9, 7, 6): 0976+6794 =7770
(7, 0, 8, 8, 6): 0886+6884 =7770
(7, 0, 7, 9, 6): 0796+6974 =7770
(8, 1, 9, 8, 6): 1986+6894 =8880
(8, 1, 8, 9, 6): 1896+6984 =8880
(9, 2, 9, 9, 6): 2996+6994 =9990
3/3 A kérdező kommentje:
Juj, köszi, ezt most látom csupán. Én ebbõl csak az 1986+6984=8880-ra találtam rá :). De gondolod hogy az is elfogadható megoldás hogy az elsõ szám nulla legyen????
2013. okt. 3. 13:34