Rekonstruáljuk a köv összeadást, ahol a, b, c, d, és x nem feltétlenül különböző számjegyek: abcd + dcb4 = xxx0 Valakinek kijőn valami értelmes?

2013. szept. 24. 14:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Közben megoldottam, nem aktuális......
2013. szept. 27. 12:27
 2/3 BKRS ***** válasza:

4+d = 10 ezért d = 6

abc6 + 6cb4 = xxx0


1000*a + 6000 +110*b + 110*c + 10 = 1110*x

100*a +600 +11*b + 11*c + 1 = 111*x

Vagyis ha b+c-9 = x és b+c>10

és a = x-7 akkor ez pont jó lesz.

(x, a, b, c, d) tehát a következő lehet:

(7, 0, 9, 7, 6): 0976+6794 =7770

(7, 0, 8, 8, 6): 0886+6884 =7770

(7, 0, 7, 9, 6): 0796+6974 =7770

(8, 1, 9, 8, 6): 1986+6894 =8880

(8, 1, 8, 9, 6): 1896+6984 =8880

(9, 2, 9, 9, 6): 2996+6994 =9990

2013. szept. 27. 14:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Juj, köszi, ezt most látom csupán. Én ebbõl csak az 1986+6984=8880-ra találtam rá :). De gondolod hogy az is elfogadható megoldás hogy az elsõ szám nulla legyen????
2013. okt. 3. 13:34