Mely elemekből állíthatóak elő a következő vegyületek?


víz, vas-szulfid, magnézium-oxid, réz-oxid, szén-dioxid


KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A VÁLASZOKAT!!!!!!!!!!!



2013. szept. 22. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

2H2 + O2 = 2 H2O (hidrogén és oxigén)

Fe + S = FeS ( vas és kén)

2Mg + O2 = 2MgO (magnézium és oxigén)

2Cu + O2 = 2CuO (réz és oxigén)

C + O2 = CO2 ( szén és oxigén)


hányadikos vagy?

2013. szept. 22. 18:28