Hogyan készítek 1 mol H2SO4-t?


Sziasztok!


Olyan gondom lenne, hogy 500 ml 1 mol H2SO4 oldatot kellene készítenem. De az a gond, hogy legalább 6 vagy annál több éve tanultam kémiát, a füzeteimet odaadtam valakinek, aki még azóta sem adta vissza (valószínűleg már nem is fogom látni őket) így híján vagyok még saját jegyzetnek is. Tudnátok nekem segíteni ebben? Tehát ugye a kérdés az, hogy milyen arányban használok tömény kénsavat és vizet, hogy fél liter 1 mol töménységű oldatom legyen.


Ha valaki a folyamatot írná le nagy vonalakban... számolok én azzal nincs gond, de magát a folyamatot felejtettem el. Azt is nagyon megköszönném!!! :)


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! :)


2013. szept. 18. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát akarsz 500 ml 1 mol/dm3 kénsavoldatot.


V= 500cm3 = 0,5 dm3

C= 1 mol/dm3

n=C*V= 0,5*1 = 0,5 mol H2SO4 kell.


0,5 mol kénsav az 49g. Neked annyi cc.H2SO4 oldat kell, amennyiben 49g H2SO4 van.

A tömény kénsav ált. 98%-os. Tehát az oldat tömegének 98%-a kénsav, 2%-a víz.

Ez alapján a 100%= 50g. Tehát 50g cc. oldatot veszel.

Függvénytáblában benne van, hogy a tömény kénsav sűrűsége: 1,842g/cm3.

Ha 1,842 g oldat 1 cm3, akkor 50g oldat--> 27,14441 cm3. Ennyi cc. oldat kell. És ezt egészíted ki 500cm3-re vízzel.


Szerintem.

17/F

2013. szept. 18. 20:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Utólag is megköszönve köszönöm szépen a segítségedet! :) A tiéd volt a nyerő egy picike eltérés volt, de nem számottevő ;) Király vagy :D
2013. szept. 24. 17:02