2013. szept. 16. 09:58
1/1 anonim válasza:
(sin^2x+cos^2x)(sin^2x-cos^2x)=1/2 nev.azonosság alapján
sin^2x-cos^2x=1/2 mert a másik tag=1
sin^2x-(1-sin^2x)=1/2
sin^2x-1+sin^2x=1/2
rendezés után
sin^2x=3/4
sinx=+ - gyök3/2 + k x 2pi