x+y=5

xy=6



2013. aug. 17. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

elsőből kifejezed az egyiket pl x=5-y és ezt beírod a másikba a helyére

(5-y)*y=6

szorzod és megoldod

2013. aug. 17. 22:09
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi,jöhetnek még válaszok
2013. aug. 17. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen más választ vársz még

amit leírtam azon kívül még az van hogy ránézel és látod h 2 és 3 kell legyen a két szám

2013. aug. 17. 22:32
 4/5 A kérdező kommentje:

Most már értem

de, ha a négyzeten vannak?

pl így:

x^2+y^2=5

x-y=-1

2013. aug. 18. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:

ha egyenlettel akarod akkor ugyanaz ami a másiknál

1.-ből y=x+1

2.-ba írva x^2+(x+1)^2=5-> 2x^2+2x-4=0

x1=-2 y1=-1

x2=1 y2=-2

2013. aug. 18. 23:26