[link]

2013. aug. 7. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

log₅(x) + log₂₅(x) + log₁₂₅(x) = 11/6


log₂₅(x) = log₅(√x)

log₁₂₅(x) = log₅(∛x)


log₅(x) + log₅(√x) + log₅(∛x) = 11/6

log₅(x∙√x∙∛x) = 11/6

log₅[x^(1+1/2+1/3)] = 11/6

log₅[x^(11/6)] = 11/6


5^(11/6) = x^(11/6)

A kitevő azonos, egyenlőség esetén az alapnak is egyenlőnek kell lennie, így:


x = 5

2013. aug. 7. 18:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Így is le lehetett volna fejezni, ez még egyszerűbb:

log₅[x^(11/6)] = 11/6

(11/6)∙log₅x = 11/6

log₅x = 1

5¹ = x

x = 5

2013. aug. 7. 18:59