Mit kell tartalmaznia az olvasónaplónak?

Figyelt kérdés

#olvasónapló #olvasónapló tartalma #tartalmazza az olvasónapló
2013. aug. 3. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ szerintem,hogy éppen mihez fogsz készíteni.

Ha mondjuk regényről,tegyük fel,hogy vannak fejezetek.

akkor leírod tömören,érthetően a tartalmát a végén összegyűjtöd a szereplőket, helyszíneket(ez azért jó,mert amikot mondjuk,ha azt mondják,hogy Madách-Az ember tragédiája, "londoni szín", megkeresed helyszínként hol jegyzetélt Londont,és már meg is van.)

2013. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, amit előttem írtak, az rendben van.

Kiegészíteném :

1./ Az író rövid életrajza: hol született, szülei, iskoláit hol végzete, mi volt felnőtt foglalkozása az írás mellett, családi állapota, feleség, gyerekek, főbb művei, mikor halt meg, hol

2./ A mű keletkezésének körülményei, mikor, hol írta, milyen célból

3./ Tartalom

4. Főbb szereplők, helyszínek, amelyre már előttem kitért a válaszoló

5./ Szereplők jellemzése, szereplők rendszere, kik milyen viszonyban vannak egymással, kik segítik, gátolják a főhőst

6./ A mű mondanivalója, jelentősége

2013. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. A szent péter esernyője a téma és a tanár kikötötte, hogy 5 oldal lehet....


Érdekes lesz xD

2013. aug. 5. 11:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!