Néhány dolog kéne holnapra és ezeket totál nem vágom. Hogyan kell? + megoldásokkal. Pls


1.add meg hatványalakban

a, 3minusz4en * 3hetdiken=

b,5minuszmásodikon

- = (ezegytört)

5minuszötödiken


1.add meg normálalakban

a, 375km=.......m=......dm=.......cm

b,82g=.....dkg=......kg=......t


2009. okt. 20. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a normál alakosakat tudom:

a, 375 km = 3, 75*10az ötödiken m = 3, 75*10 a hatodikon dm = 3, 75*10 a hetediken cm

b, 82 g =8, 2dkg=8,2*10 a mínusz másodikon kg = 8,2 *10 a mínusz ötödiken t

2009. okt. 20. 22:18
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi(L)
2009. okt. 20. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hatványozás azonosságai alapján az első sem nehéz.

3^(-4)*3^7=3^(-4+7)=3^3=27

5^(-2)/5^(-5)=5^(-2+5)=5^3=125

2009. okt. 20. 22:35
 4/4 anonim válasza:

Az utsó hozzászóló rontott a végén.


Az 5(a mínusz másodikon)/ 5(a mínusz ötödiken)

a hatványokat összeadjuk (-2-5)= -7

Tehát 5(a mínusz hetediken)az eredmény!

2009. okt. 24. 16:55