1.add meg hatványalakban
a, 3minusz4en * 3hetdiken=
b,5minuszmásodikon
- = (ezegytört)
5minuszötödiken
1.add meg normálalakban
a, 375km=.......m=......dm=.......cm
b,82g=.....dkg=......kg=......t
2009. okt. 20. 22:07
1/4 anonim válasza:
a normál alakosakat tudom:
a, 375 km = 3, 75*10az ötödiken m = 3, 75*10 a hatodikon dm = 3, 75*10 a hetediken cm
b, 82 g =8, 2dkg=8,2*10 a mínusz másodikon kg = 8,2 *10 a mínusz ötödiken t
2/4 A kérdező kommentje:
köszi(L)
2009. okt. 20. 22:33
3/4 anonim válasza:
A hatványozás azonosságai alapján az első sem nehéz.
3^(-4)*3^7=3^(-4+7)=3^3=27
5^(-2)/5^(-5)=5^(-2+5)=5^3=125
4/4 anonim válasza:
Az utsó hozzászóló rontott a végén.
Az 5(a mínusz másodikon)/ 5(a mínusz ötödiken)
a hatványokat összeadjuk (-2-5)= -7
Tehát 5(a mínusz hetediken)az eredmény!