Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Madách: Az ember tragédiájába...

Madách: Az ember tragédiájába a determinizmusnak és a frenológiának (koponyatan) mi a jelentése?

Figyelt kérdés
Mit jelent ez a két szó? HOgyan vonatkoztatható ez a műre?Köszi előre is a válaszaitokat!
2009. okt. 20. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A frenológia (koponyatan) a falanszteres színben volt érdeke,s ahol a koponya púpjai alapján döntötték el, ki milyen munkára alkalmas, ha felnő


A determeinált azt jelenti, hogy előre meghatározott, az ember sorsa az, hogy végül elbukjon (meghaljon). Ezt a kérdéskört firtatja Ádám, hogy akkor mi értelme élni, honnan tudja, hogy értelmes életet élt vagy hogy mi célja az életben?

Erre Isten válasza:

"Mondottam, ember: küzdj és bízva bízzál!"

Másik, ami a determináltságra utal, hogy ugye Ádám minden színben valami új eszmét vallott, de a szín végére csalódik benee, az eszméből és elleneszméből (vagyis a tézisből és antitézisből) létrejön egy új eszme (szintézis), de konkrétan Ádám semelyik kérdésére sem kap választ, a mű nyitott marad abból a szempontból, hogy válaszoljon arra: Mi végre van az ember a világon, ha a végén úgyis elbukik.

2009. okt. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
[link] eszmék szerepe és váltakozása Madách Ember Tragédiájában vagy Filozófiai eszmék Az ember tragédiájában cimszavak alatt nézelödj! Le kell tôlteni ezért nem màsoltam be az oldalt! /Udv Google keresö/
2009. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek!

Ennyire kifejteni bőven elég.

Csak tanárral nem igazán beszéltük meg és nem voltam biztos abban, hogy az jó amire én gondolok, vagy sem:)

Így sikerült!:D

2009. okt. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!