Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnapra, matematika szakköre...

Holnapra, matematika szakköre tudnátok valami érdekes feladatot?

Figyelt kérdés
Holnap matek szakkör lesz és szeretnék magammal vinni valami érdekes feladatot. Lehet geometriai is.
2013. jún. 11. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nincsen szünet?
2013. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Így, hogy nem tudni hányadikos vagy, csak általánosságban tudok ajánlani:

[link]

2013. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit szólnál ehhez?


Adott egy a, b, c oldalú háromszög.

A beírt kör érintési pontjait összekötve kapsz egy kis háromszöget.

A kérdések

1. Mekkora ennek és az eredeti háromszög területének aránya?

2. Derékszögű háromszög esetén mekkora a kis háromszög területe?


Örülnék, ha megoldást közölnéd majd velem.

Megoldás alatt egy-egy képletre gondoltam.


DeeDee

********

2013. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem ilyen alap dolgokra gondoltam. Valami érdekesebbre,valamilyen rejtvény félére. :) egyébként 8.os vagyok,de simán 9es is jöhet :)
2013. jún. 11. 22:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Javaslom valamelyik jó zaftos Fermat sejtést. Úgy tűnik, ez a szint neked a minimum. :-)
2013. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy zavarni merészellek az emelkedett matematikai régióban, de ha van fölös perced, ugyan vágd már hozzánk a DeeDee válaszában feltett két kérdés megoldását. Érdekelne, hogy csinálja egy profi.
2013. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia !

Már egyszer ajánlottam itt a Házi feladat kérdéseknél valakinek.

Egy történet, ami színtiszta matematika, és még érdekes is.

A feltalálónak, aki a sakk játékot elkészítette, a király azt mondja, annyira tetszik neki az új játék, hogy bármit kérhet tőle, amit csak akar, megadja, teljesíti.

A feltaláló kérése:

A sakktáblán 64 kocka van. Az elsőre kér 1 búzaszemet, a másodikra 2 búzaszemet, a harmadikra 2x2=4, a negyedikra 4x4=16, és így tovább. Minden következő kockára annyit, mint az előző megszorozva önmagával.

Hány búzaszem kerül az utolsó, 64. kockára ?

Ki lehet számolni, én nem tudom kimondani ezt a számot !

A tanárod biztosan igen.

A lényeg: a király nem tudta teljesíteni a feltaláló kérését !

2013. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó előttinek. szerintem te félreértettél. nem arra mondtam,hogy alap dolgok... az utolsónak meg köszönöm,de ezt már ismertem :)
2013. jún. 12. 22:36
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsónak :) tizennyolctrilliónégyszáznegyvenhatbilliárdhétszáznegyvennégybillióhetvenhárommilliárdhétszávkilencmillióötszázötvenegyezerhatszáztizenhat :)
2013. jún. 12. 22:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!