Magyarázzátok el, hogyan történik a megoldásuk, ezeknek a szöveges feladatoknak légyszives?! Ilyenekből lesz dolgozat, és fogalmam sincs. Ja és ha ez nem lesz legalább 4-es akkor pótvizsgáznom kell. :S Na szóval a feladatok. :


Hány százalékkal csökkenthezi a kész szemüveg árát egy 17 éves vásárló, ha a kiválasztott lencse 60.000 ft-ba, a keret pedig 25.000 FT-ba kerül?


2. Hány évesnek kell lennie annak a vásárlónak, aki a teljes szemüveg árát 17=-kal szeretné csökkenteni, egy ugyanolyan szemüveg vásárlása esetén, mint az előző?


3. Milyen értékű keret vásárlása esetén érhetné el egy 17 éves vásárló, hogy szemüvegének ára a teljes ár 10%-ával csökkenjen, ha 60.000 ft-os lencsére van szüksége?


4.Ha egy szám 15%-ához hozzá adunk 9/5-ödöt akkor a szám 18%-át kapjuk. Melyik ez a szám?


5. Egy táska árát 20%-kal csökkentették, majd 18%-al felemelték, így az ára 3776 ft. Mennyi volt az ára felemelés előtt, és az eredeti ára?


2013. jún. 9. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

4. feladat egyenlete:

0,15·x + 9/5 = 0,18·x és megoldása x=60


5. feladat egyenlete:

x·0,8·1,18 = 3776 és megoldása az eredeti ár x=4000 Ft illetve a felemelés előtt 3200 Ft.


1-2-3 feladatokat nem tudtam értelmezni. Nem ismerem egy 17 éves vásárló jogaira vonatkozó paragrafusokat, különös tekintettel a szemüveg vásárlásra. Sz. Gy

2013. jún. 10. 21:46