Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német nyelvvel kapcsolatos....

Német nyelvvel kapcsolatos. Nicht és Kein-Keine-Kein tagadásszót mikor használjuk?

Figyelt kérdés

Üdv a kérdéslapomon.

Nemrég elkezdtem önszorgalomból nyelvet tanulni, mert nem tudok tanárhoz fordulni, nincs rá pénzünk.

Gyermek vagyok szóval nem értek néhány dolgot, testvérem nem akar segíteni bárhogy is kérem anyum meg csak a házimunkához ért.

Meg tudnék fejteni néhány dolgot, de lehet, hogy nem lesz jó és csak összekever.

Ha hímnem és nőnem és semleges nemet használ a német nyelvezet, akkor mért van az, hogy azt írjuk: der Herd(a tűzhely) vagy die Tür(az ajtó)? Mért nem írják tárgyra mindig, hogy das? És mikor nem kell névelőt használni hanem ein-eine-ein határozatlan névelőt? Illetve ha pl: der a névelője a főnévnek akkor a határozatlan névelő is ein lesz?

Számomra hasznosnak ítélt válaszokat zöld pipával jutalmazom. Rosszat akarók ne itt éljék ki mindenáron haszontalan vágyaikat, mert más is tanulhat ebből, nem csak én.



2013. jún. 7. 21:31
 1/7 TiMeEs válasza:

Nicht használata: Mondatrészek tagadására használjuk, mindig a tagadott mondatrész előtt áll. Állítmány tagadásakor a nicht tagadószó a mondat végén áll!

Kein... használata: A határozatlan névelős vagy a návelő nélküli FŐNEVEKET tagadjuk vele! pl:Hast du einen Regenschim? Kein, ich habe einen Regenschim.

"Ha hímnem és nőnem és semleges nemet használ a német nyelvezet, akkor mért van az, hogy azt írjuk: der Herd(a tűzhely) vagy die Tür(az ajtó)? Mért nem írják tárgyra mindig, hogy das?" Ezt nem tudom így van és kész!!

"És mikor nem kell névelőt használni hanem ein-eine-ein határozatlan névelőt? Ezt tárgyesetben, alanyesetben, részes esetben és birtokos esetben használjuk. De ezeket is különböző ragozással.

"Illetve ha pl: der a névelője a főnévnek akkor a határozatlan névelő is ein lesz? Nem akkor más. Alanyesetben lesz ein, tárgyesetben einen, részes esetben einem , birtokos esetben eines. Ez egy elég bonyolult folyamat, mert ehhez hogy meg tudd állapítani mikor melyiket használjuk meg kell tanulni az előjáró szókat és hogy azok milyen esete vonzanak. Remélem tudtam segíteni..

2013. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kein... használata: A határozatlan névelős vagy a névelő nélküli FŐNEVEKET tagadjuk vele! pl:Hast du einen Regenschirm? Kein, ich habe einen Regenschirm.

--------------------

Hast du einen Regenschirm? Nein, ich habe keinen Regenschirm.

2013. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A határozatlan névelöt ugyan úgy használjuk, mint a magyarban.


der Herd=a tüzhely

ein Herd=egy tüzhely

einen Herd= egy tüzhelyet


die Tür=az ajtó

eine Tür=egy ajtó

eine Tür= egy ajtót

A "das" nem tárgyeset, hanem határozott semleges névelö.

2013. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy elég bonyolult folyamat, mert ehhez hogy meg tudd állapítani mikor melyiket használjuk meg kell tanulni az előjáró szókat és hogy azok milyen esetet vonzanak.

-------------------

Nem az elöljáró szavaknak van vonzata, hanem a szavaknak.

2013. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyors válaszokat kapok. Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettetek!

Mindenkinek zöld pipát adtam.:)

2013. jún. 8. 08:37
 6/7 anonim válasza:

Én is most kezdtem tanulni a nyelvet, szeretném megkérdezni, hogy akkor így? :

der Tisch

ein Tisch

Einen Tisch


die Frau

eine Frau

eine Frau

és pl egy szóból vagy mondatból honnan tudhatom hogy der die vagy das az első szava?

2013. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

NICHT


A nichttel tagadhatunk egy adott szót, vagy mondatrészt, illetve magát az állítmányt is.


Ha az állítmányt tagadom, akkor a nicht a mondat utolsó helyére kerül:


Ich komme morgen nicht. Nem jövök holnap.

Ha az állítmány kiegészítőkkel jár együtt, akkor ez elé kerül a nicht:


Ich bin nicht blöd. Nem vagyok hülye.

Er geht nicht ins Schwimmbad. Nem megy uszodába.

Ha az állítmány igekötős ige, akkor az igekötő áll a mondat végén:


Er kauft morgen nicht ein. Nem vásárol be holnap.

KEIN


Ha főnevet tagadunk, akkor jön a képbe a kein, de vigyázat, úgy viselkedik, mint a határozatlan névelő: ragozni kell!


Ich finde keine normalen Kleider. Nem találok normális ruhákat.

Hab doch keine Angst! Das ist nur ein kleiner Hund. Ne félj! Ez csak egy kiskutya.

NEIN-NICHT, NEIN-KEIN


Ha szép kerek mondatokban beszélünk, akkor párban állnak a tagadószók.


Kommst du morgen mit? Jössz holnap?

Nein, ich komme nicht mit. Ich bleibe lieber zu Hause. Nem, nem jövök. Inkább otthon maradok.

Hast du einen Füller dabei? Van egy toll nálad?

Nein, ich habe keinen Füller dabei. Nur einen Bleistift. Nem, nincs tollam, Csak ceruzám.

2015. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!