Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi a valóságtartalma...

Mennyi a valóságtartalma annak, hogy Mátyás király Fekete Serege cigányokból állt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fekete seregben a magyarokon kívül más nemzetiségű, így cseh, morva katonák is harcoltak, és valóban voltak cigány származású pattantyúsok /tüzérség/, akiket besoroztak Mátyás híres seregébe.

Megkerestem Neked a Google keresőben, mert magam még bevallom, nem hallottam erről.

2013. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nem sok volt ha volt is benne 100 latt mert ekkor még a cigányokat semmi nem érdekelte szóval nem dolgoztak csak hűsöltek mind most.
2013. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0% tartalma van.
2013. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is kerestem Google keresővel, de nem találtam semmit erről. Egyébként egy cigány nő mondta ezt, csak nem hittem/hiszem el.
2013. jún. 8. 10:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Így írtam be a Google keresőbe a kérdést: "voltak-e cigányok Mátyás király fekete seregében"

A legelsőnek feljövő válaszra kattintva olvasható egy hosszabb cikk, amely tartalmazza azt az állítást, amellyel megválaszoltam a kérdésed.

Tovább olvasva, írásos emlékek is szólnak arról, hogy Zsigmond, majd Mátyás király szabadalmi, ajánló és biztosító leveleket állítottak kis cigányok számára...

Az is olvasható itt többek között, hogy Mátyás király és hitvese, Beatrix királyné szívesen mulattatták magukat cigány lantosokkal.

Természetesen ezt megelőzően és utána is vannak a hivatkozott cikkben utalások a népcsoport bejövetelével kapcsolatban, idő, hely és foglalkozásuk meghatározásával.

Adós vagyok még a kérdezőnek a pattantyús kifejezés megválaszolásával, talán ezt nem ismeri.

Az ágyú neve régen a magyar nyelvben pattantyú volt, ebből következik, hogy az ágyúval foglalatoskodó tüzérek neve a pattantyús lett.

2013. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs a hibáért ! ...állítottak ki cigányok számára...
2013. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet ,hogy be-be soroztak egyet-egyet ,de ezt így nem lehet kijelenteni, hogy voltak.
2013. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak kizárólag színtiszta magyarok voltak a hadseregben. Ezt pedig maga Mátyás ellenőrizte le genetikai vizsgálatokkal.

Nem tudom mond-e az valamit hogy Mátyás apja Hunyadi János Oláh volt.

2015. febr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Érdekes ez a fekete sereg megnevezés hiszen nem hallottam róla hogy Mátyás király négereket is alkalmazott volna a seregben, de lehet én voltam a buta és tanulatlan paraszt aki nem figyelt oda jobban történelem órán. :D
2023. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!