Valaki segítene kémiából? FONTOS!


1.A periódus rendszer első 20 atomja közül melyikről van szó? A megfelelő atom vegyjelével válaszoljatok!

- atommagjában 8 proton van:

- egyetlen elektronja van:

- a 3. elektronhéján 2 elektron van:

- 4 elektronhéja és 1 külső protonja van:

2.Mi a jele?

- oxóniumion:

- nitrátion:

3. Milyen kémiai kötés van bennük?

- kálcium-oxid:

- vízmolekula:

- vas:

4. Töltsétek ki a következő táblázatot!

Az anyag neve: Nátrium-szulfát, Szén-dioxid, Hidrogén

Részecskéinek neve és képlete?

Az anyag képlete?

5. Csoportosítsátok a felsorolt anyagokat! Az elemek és vegyületek kémiai jelét, a keverékek nevét írjátok be a megfelelő helyre!

- metán, alumínium, lúgkő, mészkő, oxigén, levegő, salétromsav, kénsav

- Elem azon belül fém vagy nem fém

- Vegyület azon belül szervetlen szerves

- vagy Keverék?

6. Írjátok fel a sósav és a mésztej reakciójának egyenletét!

-

A részecskeátmenet szempontjából hogyan nevezzük a folyamatot?

-

7. Hogyan lehet a vízből oxigént előállítani?

-

Írjátok fel a reakció egyenletét!

-

Energia változás szempontjából a folyamat:

-

9. 8 g magnéziumot és 8 g kalciumot elégetünk. Melyikhez kell több oxigén és mennyivel?

-

10. Hány tömeg %-os az az oldat, amely 36 g oldott anyagból, 364 g oldószerből áll? Hány %-os lesz, ha 200 g oldószert adunk hozzá?



2013. jún. 6. 17:57
 1/4 Silber ***** válasza:

Legyen meg a napi jócselekedet...

1.:

- Oxigén

- Hidrogén

- Magnézium

- Kálium

2.:

- H3O+

- NO3-

3.:

- Ionkötés

- Kovalens kötés

- Fémes kötés

4.:

Nátrium-szulfát: ionok, Na+ és SO4(2-)

Szén-dioxid: molekula, CO2

Hidrogén: molekula, H2

5.:

Elem: alumínium (fém), oxigén (nemfém)

Vegyület: metán (szerves), lúgkő (szervetlen), mészkő (szervetlen), salétromsav (szervetlen), kénsav (szervetlen)

Keverék: levegő

6.:

2HCl + Ca(OH)2 -> CaCl2 + 2H2O

7.:

- Elektrolízissel

- 2H2O -> 2H2 + O2

- Energiafogyasztó

8.: Ennyire ne légy lusta, hogy nem írod fel a feladat szövegét sem...

9.:

n(Mg)=8/24=1/3 mol => 1/3 mol MgO => 1/3 mol O => m(O)=1/3*16=5,33 g oxigén szükséges.

Ugyanezen mintára Ca-ra 1/5*16=3,2 g O kell.

10.:

%=36/(36+364)*100=9%

Oldószer hozzáadása után:

%=36/(36+364+200)*100=6%

2013. jún. 8. 22:27
 2/4 A kérdező kommentje:

a 8-as is kellene csak azt azért nem írtam le, mert az egy táblázat és azt úgy nem tudtam

[link]

2013. jún. 8. 23:01
 3/4 Silber ***** válasza:

Oxigén, O2, 32 g, 1,2*10^24.

Nitrogén, |N≡N|, 28 g, 1,2*10^24.

CH4, [link] 16 g, 2,4*10^24.

Hidrogén-klorid, HCl, [link] 1,2*10^24.


Megjegyzés: a "kémiai részecskék száma" oszlop adatai csak akkor állják meg a helyüket, ha az atomok számát adjuk meg.

2013. jún. 9. 07:06
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jún. 9. 16:40