SEGÍTSETEK holnap tz- írok2013. jún. 4. 17:47
1/5 anonim válasza:
miből szeretnéd kiszámolni?
- ha az élek ismertek akkor sima területszámítás
- ha adott a magasság meg a térfogat akkor T/h
- ha ismered a felszínét, meg az oldalai területét, akkor azokat kivonogatod és elosztod 2-vel
2/5 A kérdező kommentje:
a=3cm
b=1,8cm
c=2cm
m=1,9cm
M=3cm
V=?
A=?
és ugye az A kiszámítása:2.Ta+K*M
és ezekből kéne megtudnom
2013. jún. 4. 18:25
3/5 anonim válasza:
akkor ez egy 3szög alapú hasáb ahol az "m" a 3szög magassága?
4/5 A kérdező kommentje:
ez egy trapéz
2013. jún. 4. 18:32
5/5 anonim válasza:
akkor kiszámolod a trapéz területét Ta=(a+c)*m/2
a kerülete ugye K=2*b+ac
ebből meg kijön a felszín (A) az általad leírt képlettel, a térfogat meg V=M*Ta