7 MATEK Hogyan kell kiszámolna a hasábok alapterületét?

SEGÍTSETEK holnap tz- írok

2013. jún. 4. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:

miből szeretnéd kiszámolni?

- ha az élek ismertek akkor sima területszámítás

- ha adott a magasság meg a térfogat akkor T/h

- ha ismered a felszínét, meg az oldalai területét, akkor azokat kivonogatod és elosztod 2-vel

2013. jún. 4. 18:12
 2/5 A kérdező kommentje:

a=3cm

b=1,8cm

c=2cm

m=1,9cm

M=3cm

V=?

A=?

és ugye az A kiszámítása:2.Ta+K*M

és ezekből kéne megtudnom

2013. jún. 4. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor ez egy 3szög alapú hasáb ahol az "m" a 3szög magassága?
2013. jún. 4. 18:28
 4/5 A kérdező kommentje:
ez egy trapéz
2013. jún. 4. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

akkor kiszámolod a trapéz területét Ta=(a+c)*m/2

a kerülete ugye K=2*b+ac

ebből meg kijön a felszín (A) az általad leírt képlettel, a térfogat meg V=M*Ta

2013. jún. 4. 18:38