Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a "Kőszívű ember fiai"ban...

Mi a "Kőszívű ember fiai"ban a csúcspont?

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Zenit /tetőpont, valaminek a legmagasabb foka/


[link]


A Nadir pedig a talppont

talppont; egy lefelé haladó képzelt függőlegesnek és az alsó éggömbnek a metszéspontja


Mindkettő csillagászati szakkifejezés

2013. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló már meghatározta Neked a csillagászatban használt kifejezéseket, a zenit és a nadír fogalmát.

Ha emlékszel rá, vannak is a regényben ilyen fejezetcímek.

Zenit:

Ebben a budai vár visszafoglalása a leglényegesebb momentum, és az, hogy a két idősebb Baradlay fiú forradalmi párbajt vív egymással.

Egyfajta vetélkedő ez, összeszólalkoznak ugyanis, ki a bátrabb, rátermettebb, jobb katona ?

A párbaj lényege, ki ér fel előbb kettejük közül egy megadott pontra ? Ödön győz !

A szabadságharc talán legfényesebb diadala a budai vár visszafoglalása, hogy az hosszú évek után végre ismét magyar kézben van. Itt a haza ügye és az egyén ügye, Ödönről van szó, összefonódik.

Nadír:

A szabadságharc elbukik, Ödönnek menekülnie kell. Boksa Gergő, a betyár vezeti úttalan-utakon, mocsáron keresztül haza, a családjához.

Ez már a mélypont, mind a haza ügye, mind az egyén, Ödön számára.

Én úgy ítélem meg, a csúcspont és a mélypont szempontjából Ödön sorsa és a haza sorsa összefonódik, tehát mindkettő számára ugyanaz a csúcs és a mélypont.

A regény igazi csúcspontját én mégis arra a részre, eseményre tenném, amikor a hadbíróságtól megérkezik a levél a Baradlay családi kastélyba, és a végzetes névcsere miatt Jenő, az ártatlan testvér indul a hadbíróság elé bátyja helyett.

Azért elmélkedtem el hosszabban a kérdésen, mert valóban vannak a csúcspontra és a mélypontra utaló fejezetcímek, de én nem ezeket tartom az igazi, a cselekmény szempontjából legfontosabb pontoknak.

Ezek később következnek!

2013. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
69%
A csúcspont akkor van amikor végigolvasod és megállapítod, hogy soha többet nem fogod elővenni.
2013. jún. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
erzsimama köszönööm! nagyon sokat segített :)
2014. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!