Megcsinálnátok nekem ezt a 2 feladatot?


tg45°∙sin60°+cos45°∙sin45°-ctg45°∙cos30°-s

in30°=


cos45°∙sin45°+ctg45°∙tg45°-sin60°∙tg30°-si

n30°=


Kell hpzzá függvénytábla hogy a gyökös törteket megtanuláljuk mi mennyi, de hoigy utána mi jön ki, az egy rejtély nekem.

Örülnék valaki levezetné és megcsinálná nekem :)

köszönöm szépen



2013. máj. 24. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kikeresed szépen függvénytáblázatból a nevezetes szögek szögfüggvényeit és elvégzed velükl a műveleteket. Melyik résszel van bajod? Nem találod a nevezetes szögek szögfüggvényeit, vagy nem tudsz törteket összeszorozni és összeadni?
2013. máj. 24. 11:55
 2/11 A kérdező kommentje:

a bajom azzal van van mondjuk Gyök3/3*Gyök 3/2 ed

és nem tudom hogy kell összezsöorzni.

vagy pl 1* gyök3/2ed

ez nem megy.

2013. máj. 24. 12:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Törteket úgy szorzunk, hogy számlálót számlálóval, nevezőt nevezővel. Mi ebben a bonyolult?
2013. máj. 24. 12:36
 4/11 A kérdező kommentje:
de ha a számláló gyök alatt van,a kkor mi a teendő?
2013. máj. 24. 12:37
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem lennél olyan kedves hogy megcsinálod? :) nagyon sokat segítél, tudnék belőle tanulni.
2013. máj. 24. 12:39
 6/11 anonim ***** válasza:

gyök(3)*gyök(3)=3,

mert gyök(3) (definíció szerint) az a szám, aminek a négyzete 3.

Így már menni fog?

2013. máj. 24. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem csinálom meg helyetted. Gondolom tizedikes vagy, a feladat alapján. Tizedikben azért már ne fogkon ki rajtad két tört összeszorzása.


Egyébként meg a net előtt ülve nem lehet tanulni. Kapcsold ki a gépet és koncentrálj a tanulásra.

2013. máj. 24. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:

tg45°∙sin60°+cos45°∙sin45°-ctg45°∙cos30°-sin30°=

1*gyök(3)/2+gyök(2)/2*gyök(2)/2-1*gyök(3)/2-1/2=

gyök(3)/2+2/4-gyök(3)/2-1/2=0.

2013. máj. 24. 12:47
 9/11 anonim ***** válasza:

cos45°∙sin45°+ctg45°∙tg45°-sin60°∙tg30°-sin30°=

gyök(2)/2*gyök(2)/2+1*1-gyök(3)/2*gyök(3)/3-1/2=

2/4 + 1 - 3/6 - 1/2 = 1/2 + 1 - 1/2 -1/2 = 1/2.

2013. máj. 24. 12:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ennyi. Valaki a feneked alá tolja a megoldást és még egy köszönömre se vagy képes.
2013. máj. 24. 14:48
1 2