A függvényeknél melyik páros, melyik páratlan és mit jelent, hogy konkáv, konvex?

2009. okt. 2. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egy függvény páros, akkor f(-x)=f(x), vagyis a képe az y tengelyre szimmetrikus. Ha páratlan, akkor f(-x)=-f(x), vagyis a képe az origóra szimmetrikus. A konkáv függvény második deriváltja pozitív, a függvény képe "felfelé görbül", vagyis a meredeksége növekszik, a konvex második deriváltja negatív, a függvény képe "lefelé görbül", vagyis a meredeksége csökken.
2009. okt. 2. 16:07
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2009. okt. 2. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:
A páratlanná egy "-" lemaratt. f(-x)=-f(x). Amúgy jó.
2009. okt. 2. 18:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, ott vót, nem láttam!
2009. okt. 2. 18:17