Sajnos már rég nem tanultam kémiát és a 7-es rokonomnak az a házija, hogy csoportosítani kell aszerint, hogy mely a;oldás b;kémiai reakció c;halmazállapot változás és c;egyéb változás, a felsorolt dolgok,amiket csoportosítani kell: Kalcium oxidációja,a cukor elszenesedése, az autó gyorsulása, nátrium és klór egyesülése, limonádé készítése, hidrogén-klorid előállítása elemeiből, a benzin párolgása, mészkő és sósav egymásra hatása, klór és hidrogén egyesülése, cink és sósav egymásra hatása, kakaó édesítése cukorral, vaspor lángba szórása, kálium-permanganátból oxigén előállítása,ammónia képződése elemeiből,a kő leesése,a víz forralása, ammónia és víz kölcsönhatása, a víz elektromos bontása, a leves megsózása, a szén égése, kénből kén-dioxid keletkezése, a hó olvadása, nátrium és klór egyesülése, az üvegtányér összetörése, a kén égése, higany-oxid elemeire bontása, acélrúd mágnesezése, kalcium és klór egyesülése, a tavak befagyása, a benzin égése, cukorból vízzel szirup készítése, hidrogén-klorid és víz kölcsönhatása. Nagyon megköszönném, ha valaki egy kis időt szánna rám, mert sajna ezen a beadandó dolgon múlik az év végi jegye.. Nagyon hálás vagyok annak, aki egyáltalán elolvasta! Köszönöm!!
2013. máj. 16. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

a) Oldás: kakaó édesítése cukorral; ammónia és víz kölcsönhatása; leves megsózása; cukorból vízzel szirup készítése; hidrogén-klorid és víz kölcsönhatása; mészkő és sósav egymásra hatása(?)

b) Kémiai reakció: kalcium oxidációja; cukor elszenesedése; nátrium és klór egyesülése; hidrogén-klorid előállítása; cink és sósav egymásra hatása; vaspor lángba szórása, kálium-permanganátból oxigén előállítása; ammónia képződése elemeiből; a víz elektromos bontása(?); szén égése; kénből kén-dioxid keletkezése; nátrium és klór egyesülése; kén égése; higany-oxid elemeire bontása; kalcium és klór egyesülése; benzin égése

c) Halmazállapot változás: benzin párolgása; víz forralása; hó olvadása; tavak befagyása

d) Egyéb: autó gyorsulás; kő leesése; üvegtányér összetörése; acélrúd mágnesezése


Remélem, nem maradt ki semmi se. :)

2013. máj. 16. 17:09
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm!! Életmentő vagy:D
2013. máj. 16. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:

a) Oldás: kakaó édesítése cukorral; ammónia és víz kölcsönhatása; leves megsózása; cukorból vízzel szirup készítése; hidrogén-klorid és víz kölcsönhatása; mészkő és sósav egymásra hatása(?)

bocsi, de az ammónia és víz egymásra hatása, a hidrogén-klorid vízben oldása és a mészkő és sósav reakciója nem oldódás

NH3+H2O=NH4++OH-

HCl+H2O=Cl-+H3O+

CaCO3+2HCl=CaCl2+H2O+CO2

2013. máj. 17. 08:15