10oldalú sokoszög belső szögeinek összege mennyi?


szabályos 15szög 1szöge mennyi?


Hány oldalú: melynek 3600° a belső szögeinek összege?


hány oldalú: amelynek 160° 1belső szöge?


2013. máj. 15. 17:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak ennyit kell tudni : 180(n-2) a belső szögek összege, ahol az n az oldalak száma


1. 10 oldalú sokszögnél 8*180= 1440 fok

2.Szabályos 15 szög 1 szöge = (13*180)/15 = 156 fok

3. (n-2)*180= 3600 egyenletből

n= 22 oldalú sokszög

4. ((n-2)*180) / n = 160

n= 18 oldalú sokszög

2013. máj. 15. 18:05