10oldalú sokoszög belső szögeinek összege mennyi?
szabályos 15szög 1szöge mennyi?
Hány oldalú: melynek 3600° a belső szögeinek összege?
hány oldalú: amelynek 160° 1belső szöge?
2013. máj. 15. 17:57
1/1 anonim válasza:
Csak ennyit kell tudni : 180(n-2) a belső szögek összege, ahol az n az oldalak száma
1. 10 oldalú sokszögnél 8*180= 1440 fok
2.Szabályos 15 szög 1 szöge = (13*180)/15 = 156 fok
3. (n-2)*180= 3600 egyenletből
n= 22 oldalú sokszög
4. ((n-2)*180) / n = 160
n= 18 oldalú sokszög