Megadta a kovetkezoket:Kerulete a Foldnek 39680km Sugara 6400km, ha 5km/h sebeseggel setalunk 7936ora kell hogy korbe jarjuk a Foldet. Hogyan szamitsam ki, es milyen keplettel?#A Fold sebessege #a Nap korul
2013. máj. 14. 15:05
1/3 anonim válasza:
Azt ugye tudod, hogy mennyi idő alatt tesz meg a Föld egy fordulatot a Nap körül? Mert ez elég alapvető dolog, és ez kell a megoldáshoz is.
2/3 A kérdező kommentje:
Igen tudom,365 nap alatt,de hogyan kell kiszamitani?
2013. máj. 14. 19:45
3/3 anonim válasza:
150000000 km sugarú (megközelítőleg) kör kerülete a megtett út 1 év alatt. Egyenletes nagyságú a sebesség.
s=2*150000000*pi=9,42*10^8 km
t=365 nap=365*24 h=8760 h
------------------
s=v*t --> v=s/t=107589 km/h, ami 30 km per másodperc
-KA-