Fizikabol kaptam egy kovetkezo feladatot: A Fold keringesi sugara 150millio km. Szamold ki mekkora sebeseggel kering a nap korul?

Megadta a kovetkezoket:Kerulete a Foldnek 39680km Sugara 6400km, ha 5km/h sebeseggel setalunk 7936ora kell hogy korbe jarjuk a Foldet. Hogyan szamitsam ki, es milyen keplettel?

#A Fold sebessege #a Nap korul
2013. máj. 14. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy mennyi idő alatt tesz meg a Föld egy fordulatot a Nap körül? Mert ez elég alapvető dolog, és ez kell a megoldáshoz is.
2013. máj. 14. 18:36
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen tudom,365 nap alatt,de hogyan kell kiszamitani?
2013. máj. 14. 19:45
 3/3 anonim ***** válasza:

150000000 km sugarú (megközelítőleg) kör kerülete a megtett út 1 év alatt. Egyenletes nagyságú a sebesség.


s=2*150000000*pi=9,42*10^8 km

t=365 nap=365*24 h=8760 h

------------------

s=v*t --> v=s/t=107589 km/h, ami 30 km per másodperc


-KA-

2013. szept. 17. 21:39