Csak olyan függvényt tanultunk ábrázolni, aminek a számlálójában nincsen "x", pl 2/x+3, gondolom, van valami átalakítási dolog, de a könyvünk nem írja.2013. máj. 10. 17:43
1/2 BKRS válasza:
(3x+4) / (x+1) = (3x+3 + 1)/(x+1) = (3x+3)/(x+1) + 1/(x+1) =
=3(x+1)/(x+1) + 1/(x+1) = 3 + 1/(x+1)
(x-1)/(x+1) = (x+1-2)/(x+1) = (x+1)/(x+1) - 2/(x+1) =
=1 - 2/(x+1)
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!!!
2013. máj. 11. 09:04