Törtfüggvényt hogyan kell átalakítani, hogy ábrázolható legyen? Pl. (3x+4) / (x+1) vagy (x-1) / (x+1)

Csak olyan függvényt tanultunk ábrázolni, aminek a számlálójában nincsen "x", pl 2/x+3, gondolom, van valami átalakítási dolog, de a könyvünk nem írja.

2013. máj. 10. 17:43
 1/2 BKRS ***** válasza:

(3x+4) / (x+1) = (3x+3 + 1)/(x+1) = (3x+3)/(x+1) + 1/(x+1) =

=3(x+1)/(x+1) + 1/(x+1) = 3 + 1/(x+1)

(x-1)/(x+1) = (x+1-2)/(x+1) = (x+1)/(x+1) - 2/(x+1) =

=1 - 2/(x+1)

2013. máj. 10. 18:13
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!!!
2013. máj. 11. 09:04