A matek háziba kéne segiten valaki légyszives segitene! 2x-7x=12 addig eljutottam, hogy 2x-7x=-5x és -5x=12 de akkor 1x menniyvel egyenlő? Sehogy sem jön ki


2013. máj. 7. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

2X-7X=12

-5X=12

-12=5X

-12/5=X

X= 2 egész 2/5-öd

vagy X= 2,4

2013. máj. 7. 16:48
 2/13 anonim ***** válasza:

bocsánat, a minuszt lehagytam


X= - 2 egész 2/5-öd

vagy X= - 2,4

2013. máj. 7. 16:49
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm köszönöm!!!:) megmentetted az életem hahaha:D
2013. máj. 7. 16:49
 4/13 anonim válasza:

2x-7x=12

-5x=12 / *(-1) -> mindkét oldalát szorzom (-1)-gyel

5x=-12 / /5 -> mindkét oldalát osztom 5-tel

x=12/5

2013. máj. 7. 16:50
 5/13 anonim válasza:
Én is :D -> x=-12/5 azaz mínusz 2 egész 2/5
2013. máj. 7. 16:51
 6/13 A kérdező kommentje:

és ebben is tudna valaki segíteni?

2x+2(x+1)=10

2013. máj. 7. 17:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Felbontod a zárójelet, átrendezed jobbra a számokat, baloldalt hagyod az x-eket, majd összevonsz, és mint az előzőnél, leosztasz.
2013. máj. 7. 17:09
 8/13 anonim ***** válasza:

2x+2(x+1)=10

2x+2x+2=10 (zárójel feloldás úgy, hogy a 2-es szorzóval megszorzod a zárójelen belüli tagokat)

4x=8 (összevontad az x-eket, és mindkét oldalból elvettél 2-t)

x=2 (elosztottad 4-el mindkét oldalt)



te mit csinálsz matek órán? :(

2013. máj. 7. 17:12
 9/13 A kérdező kommentje:

jolvan 3 at megcsinaltam egyedül hahaha :DD

amugy,bámulok ki a fejemből meg beszelgetek Lilivel:DD

Am kivagy??:D van fb.od?

2013. máj. 7. 17:14
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 ahogy mondod, kivagyok :)


ha te fiú vagy, akkor értem a Lilizést, ha lány akkor inkább figyeljetek az órán :)


van, de gyerekekkel nem fb-zek :))

2013. máj. 7. 17:16
1 2