El kell olvasnom 1 angol könyvet,50 oldalt. Kb értem, neten szótárazok. Jegyzetet kell írnom (1,5-2 1/es gépelt oldal) amit szerdára megkell tanulnm fejből. Menn fog? Mi gyorsítana, segítene?

Figyelt kérdés
kávét löktem be párat... sztetek meddig jutok ma el? milyen módszerrel csinljam? pl elolvasok1 részt--> jegyzet, olvasok--> jegyzet, v hogyan? help..:S sztetek meg lehet egyátalán ezt csinálni?:S v ink neki se álljak,?:S
2009. szept. 28. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is derítsd ki, hogy le van-e fordítva magyarra. ha igen, szerezd meg magyarul, olvasd el, és utána olvasd csak el az angolt.


Ha nincs meg magyarul, próbáld guglival megkeresni a tartalmát vagy az elemzését. Ez nem pótolja az eredeti elolvasását, de a megértésben sokat segít.


Csak azokat a szavakat keresd ki szótárban, amik feltétlenül szükségesek a megértéshez.


Melyik könyvről van szó?

2009. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
gulliver's travels...:S
2009. szept. 28. 21:20
 3/5 A kérdező kommentje:
problomgyorsan olvasni, de igy meg nemértem:S:S waaa.. netom mit csináljak.. az idő meg pereg.:S
2009. szept. 28. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kerestem neked linkeket, mert aranyos kedvemben vagyok :)


A regény magyarul: [link]


A wikipedián angolul: [link]


Itt meg van minden, cselekmény, elemzés:


[link]


Szerintem először olvasd el. Utána emlékezetből írd le a tartalmát. Végül nézd meg valamelyik tartalmi összefoglalót a fentiek közül, hogy nem hagytál-e ki valami fontosat. Szó szerint ne másold ki, mert a tanár rájön.

2009. szept. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
olasok, olvasok.. :D:D 25 oldal kész:) nagyon köszönöm a segítséget!!!! :)
2009. szept. 28. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!