Szöveges feladat, segítene valaki?

A sivatagban, a karavánban egypúpú és kétpúpú tevék vannak. Megszámoltunk 28 tevefejet és 45 púpot. Hány egypúpú teve halad a karavánnal? előre is köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 4. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Egypúpú tevék száma: x

Kétpúpú tevék száma: y

x + y = 28

--> x = 28 - y (és y = 28 - x)


Púpok száma összesen: 45

x * 1 + y * 2 = 45

-->

(28 - y) * 1 + y * 2 = 45

y + 28 = 45

y = 17


--> x = 28 - y = 11


Tehát 11 db egypúpú és 17 db kétpúpú teve van.

Ellenőrzés: 11 * 1 + 17 * 2 = 11 + 34 = 45

2013. máj. 4. 14:25
 2/5 anonim ***** válasza:

egypúpúak száma: x

kétpúpúak száma: 28-x


Ebből az egyenlet:

x + 2(28-x) = 45

x + 56 - 2x = 45

56 - x = 45

x = 11


Tehát 11 egy- és 17 kétpúpú teve van a karavánban.

2013. máj. 4. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:

De cukik

Imádom a tevéket

2013. máj. 4. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Nemrég találkoztam itt a következő, szellemes gondolatmenettel.


Legyen

K - a kétpúpúak

E - az egypúpúak száma.


Gondolatban vegyél le minden tevéről 1 púpot (vagyis a púpok összegéből a tevék létszámát).

Amelyiken marad, az kétpúpú, vagyis ezek száma

K = 45 - 28

K = 17

=====

Így az egypúpúak száma

E = 28 - 17

E = 11

=====


DeeDee

**********

2013. máj. 5. 00:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Aztaaa, ez de jó már... :)


Köszi, DeeDee, hogy megosztottad. :)

2013. máj. 5. 19:30