Négy szám összege 18, szorzata -15, a négy szám SZÁMTANI SOROZATot alkot, melyik ez a sorozat?


Így írtuk fel:

v+x+y+z=8

v*x*y*z=-15


aztán ez az amit nem értek:

x-v=d

y-x=d

2-y=d


Ezek hogy jöttek ki???


Am a folytatása:

x-v=y-x / +x

2x=v+y

2=x+2d


y-x=2-y /+y, +x

2y=z+x


2x+x+z=8

3x+z=8


2009. szept. 27. 11:56
 1/2 anonim válasza:
A számtani sorozat egy olyan sorozat, mely mindig egy adott számmal növekszik (pl. 2, 5, 8, 11, ... ebben az esetben a "növekmény" 3-mal egyenlő). Ebből viszont az is következik, hogy a másodiktól kezdve bármelyik tagból vonjuk ki az előtte állót, mindig ugyanazt a számot kapjuk (pl. 11-8=3, 8-5=3, 5-2=3). Ezért jelölik a növekményt d-vel, ami a különbségre (differencia) utal.
2009. szept. 27. 18:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2009. szept. 27. 19:33