Így írtuk fel:
v+x+y+z=8
v*x*y*z=-15
aztán ez az amit nem értek:
x-v=d
y-x=d
2-y=d
Ezek hogy jöttek ki???
Am a folytatása:
x-v=y-x / +x
2x=v+y
2=x+2d
y-x=2-y /+y, +x
2y=z+x
2x+x+z=8
3x+z=8
2009. szept. 27. 11:56
1/2 anonim válasza:
A számtani sorozat egy olyan sorozat, mely mindig egy adott számmal növekszik (pl. 2, 5, 8, 11, ... ebben az esetben a "növekmény" 3-mal egyenlő). Ebből viszont az is következik, hogy a másodiktól kezdve bármelyik tagból vonjuk ki az előtte állót, mindig ugyanazt a számot kapjuk (pl. 11-8=3, 8-5=3, 5-2=3). Ezért jelölik a növekményt d-vel, ami a különbségre (differencia) utal.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2009. szept. 27. 19:33