2013. ápr. 25. 17:22
1/4 BKRS válasza:
A kúp két alkotója ami a húr végpontjaiba megy egyenlő szárú háromszöget alkot, aminek a szárai közt lévő szög 180 - 2β.
Az alkotó hossza legyen a, a húr hossza h, a kúp magassága pedig m.
Ennek megfelelően a háromszög területe:
a*sin(180-2β)/2 = ah/2
h=2sin(180-2β)= 2sin(2β)
a = 2M/sin(2β)
m/a = cos(α)
m = 2Mcos(α)/sin(2β)
Az alapkör sugara r,
akkor r/a=sin(α)
r=2Msin(α)/sin(2β)
V= =r²Π*m/3 = 4M²sin²(α)Π*2Mcos(α)/3sin³(2β)= 8M³Πsin³(α)/3sin²(2β)
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. ápr. 25. 21:10
4/4 anonim válasza: