Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikszáth Kálmán: Szent Péter...

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője olvasónapló?! FONTOS!

Figyelt kérdés

Az olvasónapló kérdései:


1. Miért lett különc Gregorics Pál? Mit tart környezete értéknek és mit ő?

2. Írd le, milyen események következtében lett az esernyőből legenda!

3. Sorolj fel a regényből véletlen eseményeket, s írd le, mi a szerepük a cselekmény szempontjából!

4. Jellemezd Wibra Gyurit! (külső - belső tulajdonságai)

5. Mit gondolsz, miért döntött úgy Mikszáth, hogy az esernyő nem kerül elő?


Ha bármelyikre tudtok válaszolni, kérem tegyétek meg!

Előre is köszönöm!



2013. ápr. 19. 18:11
 1/5 anonim válasza:
Rég olvastam már de a 2.tudom mert amikor kinthagyták a kislányt talán az utcán v a ház előtt (nem tudom pontosan) eleredt az eső és akár tüdőgyulladást is kaphatott volna veronka?????egy öregember arra sétált egy esernyővel és a lány fölé tette és erre azt hitték a falusiak hogy ő maga az Isten (de az öreg müncz zsidó volt) kb ennyi a neveket nézd meg mert nem vagyok benne teljesen biztos :)
2013. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem is olvastad el a könyvet, itt meg tudod keresni a kérdésedre a válaszokat.


[link]


5. Szerintem az esernyő azért nem került elő, mert Wibra György szinte megszállottan kereste.

Amikor szertefoszlott a negyedmillió forintos vagyon vágyálma, megszabadult az évek óta üldöző rögeszméjétől, ami végül is Glogovára űzte.

Itt jött rá arra, hogy Veronika sokkal erősebb szálakkal köti őt magához, mint ő gondolta volna.

Kivirágzott közöttük a szerelem.

2013. ápr. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
xD tuti az osztálytársam vagy! Nekem is ugyan ezek a kérdésem a Szent Péter esernyőjéhez xDDD
2013. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

5. Szerintem mert igazságtalan lett volna Veronkával, megszerzi az esernyőt Gyuri amikor feleségül veszi, ekkor mivel hallotta amikor beszéltek, egész életét leélné eg emberrel aki nem szereti csak az esernyőt akarta.

Ha nem veszi el hanem előtt megszerzi örökségét, akkor foglya és megy vissza Besztercebányára és Veronka megont csalódik.

De mivel nincs meg az esernyő rájön hogy veronka az igazi kncs és boldogan élnek

2013. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elegett az esernyo nem?
2022. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!