Pl: Gondoltam egy számra. Megszoroztam 4-gyel , az eredményből kivontam 20-at . 280-at kaptam . Melyik számra gondoltam .2013. ápr. 17. 17:14
1/3 eNerdzsy válasza:
Úgy, hogy 75 az eredmény :)
X4-20=280
x4=20+280
x=300/4
x=75
2/3 A kérdező kommentje:
Wáow ! Nagyon köszönöm !
2013. ápr. 17. 17:23
3/3 anonim válasza:
úgy hogy az illetőt megkéred hogy gondoljon egy számra!
szorozza meg 2-vel
adjon hozzá 12
ossza el 2 felé
amire gondolt azt vonja ki a számból.
és ebbe az a csavar hogy amikor azt mondod neki hogy agyon hozzá 12 pl (auz a lényeg hogy amit hozzá kelll adnia az páros szám legyen)
és az eredmény a hozzáadott számnak a fele lessz!!!!!!!!!!