Hogyan kell ezeket kiszámolni valaki röviden eltudja magyarázni?2013. ápr. 11. 09:51
11/13 A kérdező kommentje:
Na jó de várjunk egy kicsit,
miért lesz a 420 ból 4,2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1nm= 10^-9
Tehát most mi van miért lesz 4,2*10^-7
2013. ápr. 11. 11:17
12/13 A kérdező kommentje:
nem értem a negatív kitevőt, létsi segítsetek
2013. ápr. 11. 11:18
13/13 anonim válasza:
negatív kitevők:
1,0*10^-1= 0,1
1,0*10^-2= 0,01
1,0*10^-3= 0,001
érted? nem írunk végtelen sok nullát, hanem a számot 1 egész valamennyi tizedes számként, és megszorozzuk 10 annyiadik negatív hatványával, amennyi hellyel a tizedes vesszőt az első értékelhető szám (tehát nem nulla) után kell vinni
egyszerűen nem tudom leírni érthetőbben