Mennyi 420 nm-er hány m-er? Mennyi 14000 nm az hány mm-er?

Hogyan kell ezeket kiszámolni valaki röviden eltudja magyarázni?
2013. ápr. 11. 09:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Na jó de várjunk egy kicsit,


miért lesz a 420 ból 4,2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


1nm= 10^-9


Tehát most mi van miért lesz 4,2*10^-7

2013. ápr. 11. 11:17
 12/13 A kérdező kommentje:
nem értem a negatív kitevőt, létsi segítsetek
2013. ápr. 11. 11:18
 13/13 anonim ***** válasza:

negatív kitevők:


1,0*10^-1= 0,1

1,0*10^-2= 0,01

1,0*10^-3= 0,001


érted? nem írunk végtelen sok nullát, hanem a számot 1 egész valamennyi tizedes számként, és megszorozzuk 10 annyiadik negatív hatványával, amennyi hellyel a tizedes vesszőt az első értékelhető szám (tehát nem nulla) után kell vinni


egyszerűen nem tudom leírni érthetőbben

2013. ápr. 11. 11:35
1 2