Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelentenek ezek a szavak?...

Mit jelentenek ezek a szavak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

-világkereskedelem


-gyarmat


-jezsuiták


-reformáció


-evangélikus


-református


-ellenrefomáció


-alkotmányos királyság


-barokk

előre is köszönöm a válaszaitokat. :$



2013. ápr. 9. 18:07
 1/6 makaga válasza:
Google a barátod.. :)
2013. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

már kerestem őket csak nem találtam....:))))

de én tudom hogy a google a barátom:DDD

2013. ápr. 9. 19:17
 3/6 basshunter1 válasza:

1. -

2. Olyan ország vagy terület, amelyet egy idegen állam megfosztott önállóságától. Ez az jelenti, hogy teljes gazdasági és politikai függésben, katonai megszállás alatt tartja.

3. Jézus Társasága. Loyolai szent Ignác által 1534-ben alakított oktató, nevelő szerzetesrend, amely szigorú belső fegyelmet követel meg, tagjait folyamatosan képzi, nagy teológiai tudást célozva.


4. Vallási, politikai mozgalom a 16. században, amely a katolikus egyház megújításának szándékával indult, és az erősödő polgárság szellemi-politikai mozgalmává vált a központosított katolikus uralom ellen.


5. Protestáns keresztény (vallás, egyház, tanítás), amely Luther Márton (1483-1546) tanításait követi.


6. Kálvin nézeteit követő.


7. A római katolikus egyház által a XVI. században a reformáció ellenhatásaként indított mozgalom. Célja a protestáns eszmék terjedésének megakadályozása, a katolikus egyház uralmának visszaállítása és megszilárdítása, szervezetének megújítása.


Az ellenreformáció a XVI. században indult el. Az ellenreformációval próbálták a híveket visszaszerezni.


8. olyan államforma, melyben a király uralkodik, de nem kormányoz, a törvémyhozói hatalom a parlamnet, vagy nemzetgyűlés kezében van (hol ez hol az) ő maga csak szentesíti a törvényeket



9.Művészeti stílus és irányzat, amely a 17. század elejétől a 18. század közepéig uralkodott Európában. Alkotásait a nagy méretek és arányok, a képzelet és a formák változatos gazdagsága, a díszítésnek, a vonalaknak nyugtalan ritmusa, hullámzó mozgalmassága, zsúfoltsága jellemzi; a pátosz, a szenvedély, az ellentétek és a festőiség uralkodik bennük.



Ennyi lenne,remélem még időben segítettem,az elsőt sajna nem tudom,bocsi.

Majd lemásolod valakiről :D

2013. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 basshunter1 válasza:
Ja és bocs a helyesírási hibákért,remélem eltudod azért olvasni,próbáltam odafigyelni :DD
2013. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Világkereskedelem: világméretű kereskedelem

(kontinensek között) A tengeri keresk. is beletartozik

2013. ápr. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!:)
2013. ápr. 11. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!