Fizika számolás!? Nagyon sürgős!


egy játékvonatot 230V hálózati feszültségre kapcsolt transzformátorról működtetünk. a szekunder tekercsben az áram erőssége 0,23A, a feszültség 10V. mekkora a primer tekercsben folyó áram erőssége?

mekkora teljesítményű a játék vonat?


ezt kéne megcsinálni, és az is jó lenne, ha a számolás sorrendjét is leírnátok!



2013. ápr. 7. 20:53
 1/3 A kérdező kommentje:

+ ez: egy transzformátor szekunder tekercsének 10szer nagyobb a menetszába, mint a primer tekercs menetszáma. a szekundertekercset 45V feszültségű áramforrásként szeretnénk használni, ezért a primer tekercsre 4.5 V-os zsebtelepet kapcsolunk.

a) elérjük a célunkat?

b) miért?

2013. ápr. 7. 20:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapeset: ha a transzformátor veszteségeitől eltekintünk, akkor a primer és szekunder oldali teljesítmények egyformák.

Mi a teljesítmény? N=U*I (áram*feszültség)

Akkor? 230V*I primer=10V*0,23A oldd meg! Rendezd I-re!


A transzformátor váltakozóáram transzformálására alkalmas, egyenfeszültségre nem alkalmazható...

Így a menetszámoktól függetlenül nem fog csinálni semmit, nem működik..

2013. ápr. 7. 21:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja! A teljesítmény 10*0,23=2,3W
2013. ápr. 7. 21:06