Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent ez a mondat magyaru...

Mit jelent ez a mondat magyarul? SOS ANGOL HÁZI!

Figyelt kérdés
A war pack has formed.They’re no more than a night’s march from here.
2013. ápr. 3. 18:15
 1/6 doracell ***** válasza:
Háborús banda alakult. Egy éjszakányi menetelésre vannak innen.
2013. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kösziiiii:)Egy szöveget kell lefordítani.... és most megakadtam az utolsó párbeszédnél.... azt is letudnád? Vagy kifejezéseknek hol tudok utána nézni?

We thought we’d swing by for you two in case you were interested

2013. ápr. 3. 18:38
 3/6 doracell ***** válasza:

Gondoltuk, elugrunk értetek (/kettőtökért), hátha titeket is érdekel.

Melyik kifejezésre gondolsz?

2013. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy általában, készülök a jövőévi angol emeltre, és mindig fordítási feladatokat kapok... de a kifejezésekkel hadilábon állok:/ tehát oké hogy megértem az igéket de nemtudom valamiért összetenni az összes mondatot, pl ezeket sem.
2013. ápr. 3. 18:46
 5/6 doracell ***** válasza:
Hát sajnos erre nem tudok trükköt :S Ha sokat olvasol, akkor egyrészt nő a szókincsed, másrészt rááll az agyad, hogy a szöv. körny-ből kitaláld azt is, ami nincs meg. És ez a két folyamat egymást gerjeszti. Fordításnál én azt mondanám, hogy csak megbízható egynyelvű szótárat használj (pl. m-w.com, ldoceonline.com, macmillan stb) de ha gugliba beírod a kifejezést, akkor se fordításra keress, hanem magyarázatra, ugyanis sokkal megbízhatóbb...
2013. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok,köszi szépen:) Persze egy idő után azért megfejtem, de ez egy új bekezdés volt és amit kiírtam a téma első mondata:S
2013. ápr. 3. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!