Előre is köszönöm!!!!! :D2013. ápr. 3. 17:23
1/1 anonim válasza:
CaO + H2O = Ca(OH)2
vagyis:
-636 kJ/mol + (-287 kJ/mol) --> -923 kJ = -987 kJ/mol
Qr(reakcióhő) = -987 - (-923) = -64 kJ EXOTERM változás
Szerintem legalább is. Pont most csináltam meg én is, házinak... :D A Ca(OH)2 képződéshője nem volt benne a könyvbe, így innen megtudtam nézni. Köszi a segítséget! :DD Amúgy a mi könyvünkben a CaO -635 kJ/mol, a H2O pedig -286 kJ/mol, de a számolás menete ugyanúgy zajlik így is, úgy is... :)