Sziszka7249 kérdése:

Számítsd ki a mészoltás reakcióhőjét? CaO (sz) +H2O (f) =Ca (OH) 2 (sz) képződéshők (kJ/mol) : Cao (sz) :-636, Ca (OH) 2 (sz) :-987, H2O (f) :-287.

Előre is köszönöm!!!!! :D

2013. ápr. 3. 17:23
 1/1 anonim válasza:

CaO + H2O = Ca(OH)2


vagyis:


-636 kJ/mol + (-287 kJ/mol) --> -923 kJ = -987 kJ/mol


Qr(reakcióhő) = -987 - (-923) = -64 kJ EXOTERM változás


Szerintem legalább is. Pont most csináltam meg én is, házinak... :D A Ca(OH)2 képződéshője nem volt benne a könyvbe, így innen megtudtam nézni. Köszi a segítséget! :DD Amúgy a mi könyvünkben a CaO -635 kJ/mol, a H2O pedig -286 kJ/mol, de a számolás menete ugyanúgy zajlik így is, úgy is... :)

2013. ápr. 21. 10:10