Hány formaldehid redukál 9×10 (23. -on) db ezüstion?

kéne egy kis segítség

2013. ápr. 2. 14:54
 1/1 anonim ***** válasza:

HCOOH + 2Ag+ + 2OH- = CO2 + 2H2O +2Ag

1 mol formaldehid 2 mol ezüstionnal reagál az egyenlet szerint.

1. lépés:használod az Avogadro állandót:

6*10^23=9*10^23/n(Ag+)

n(Ag+)=1.5 mol

2. lépés:

1 mol formaldehid ---> 2 molAg+-val reagál, akkor

x mol formaldehid----> 1.5 mol Ag+-val

tehát x=0.75 mol HCOOH

a kérdésedben nincse benne pontosan hogy a tömegére vagy az anyagmennyiségére vagy-e kíváncsi, de ha atömege kell,akkor:

m(HCOOH)=108*0.75= 81 g

2013. ápr. 2. 15:57