kéne egy kis segítség2013. ápr. 2. 14:54
1/1 anonim válasza:
HCOOH + 2Ag+ + 2OH- = CO2 + 2H2O +2Ag
1 mol formaldehid 2 mol ezüstionnal reagál az egyenlet szerint.
1. lépés:használod az Avogadro állandót:
6*10^23=9*10^23/n(Ag+)
n(Ag+)=1.5 mol
2. lépés:
1 mol formaldehid ---> 2 molAg+-val reagál, akkor
x mol formaldehid----> 1.5 mol Ag+-val
tehát x=0.75 mol HCOOH
a kérdésedben nincse benne pontosan hogy a tömegére vagy az anyagmennyiségére vagy-e kíváncsi, de ha atömege kell,akkor:
m(HCOOH)=108*0.75= 81 g