Egy zenei osztályban a tanulók kétféle hangszeren játszanak, zongorán és furulyán. Mindenki játszik valamelyiken. Kétszer annyian zongoráznak mint furulyáznak, öten mindkét hangszeren játszanak Hányan furulyáznak és hányan zongoráznak, ha létszám 22?

Kérlek segítsetek ezt egyenletben vagy valahogyan leírni nekem nagy segítség lenne ! Előre is köszönöm ! :)
2013. ápr. 1. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:

(z-5) + (f-5) = 17

z + f -10 = 17

z + f = 27


z = 2f


3f = 27

f = 9

z = 18


9-en furulyáznak és 18-an zongoráznak

2013. ápr. 1. 22:06
 2/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm.nagyon sokat srgítettél :)
2013. ápr. 1. 22:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy háromszög szögeinek aránya 2:3:4.Mekkora szöget zárnak be a két nagyobb szög szögfelezői.Kérlek ebben is segítsetek!nagyon fontos lenne !!
2013. ápr. 1. 22:44
 4/10 anonim ***** válasza:

háromszög belső szögeinek összege:

180° = 2x + 3x + 4x = 9x

x = 20°

A háromszög belső szögei:

40°, 60°, 80°


Ezek közül a 60-at és a 80-at felezzük, akkor a szögfelezők által alkotott háromszög két belső szöge ismert: 30° és 40°, ebből a szögfelezők által bezárt szög: 180-30-40 = 110°


A mellékelt ábrán megtekintheted :)


[link]

2013. ápr. 1. 23:11
 5/10 A kérdező kommentje:
nagyonszépen köszönön.:))
2013. ápr. 1. 23:25
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy tengelyesen szimmetrikus trapéz magassága 12cm,átlói merőlegesek egymásra. Számítsd ki a területét! Ez is fontos lenne,ha tudnátok segíteni ! Előre is köszönöm !!
2013. ápr. 1. 23:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt a kép:

[link]


A háromszög magasságát x és 12-x részre bontjuk szét.

Mivel egyenlő szárú háromszögeket kapunk, ezért száraik egyenlők.

Így c oldal = 24-2x

a oldal = 2x

m = 12


(a+c)*m/2 = (24-2x+2x)*12/2 = 24*6 = 144

Területe 144 cm^2

2013. ápr. 2. 00:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszii. Az első dobozban 6golyòval több volt, mint a másodikban.Az elò dobozbòl a golyók felét áttettük a másodikba,így ott másfélszer annyi lett,mint amenyi az elsőben maradt.Hány golyò volt eredetileg a dobozokban?
2013. ápr. 2. 09:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem, hogy meg sem próbálod megoldani a feladatokat, legközelebb mondd meg hol akadsz el, és segítek, de nem szeretném azt, hogy más csinálja meg helyetted a házit...


Első láda tartalma: x

Második láda tartalma: y


y = x-6

3/2 * x/2 = x/2+x-6

x = 8


Első ládában 8 másodikban 2 volt eredetileg.

2013. ápr. 2. 10:13
 10/10 A kérdező kommentje:
de megprobaltam oket de nemnagyon sikerült.És köszönöm hogy segítettél.Többet már nemkell. :)
2013. ápr. 2. 10:18