Viktor10 kérdése:

Egy dobozban fekete és fehér golyók vannak. Mennyi fehér golyó van a dobozban ha annak a valószínűsége hogy találomra fehér golyót húzunk ki a dobozból 2/5 a fekete golyók száma pedig 27?

2013. ápr. 1. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

x - fehér golyók

y - fekete golyók


y=27

x/(x+y) = 2/5

5x = 2x + 2y

3x = 2y

x = 2y/3 = 2*27/3 = 18

2013. ápr. 1. 17:01
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom szepen :)
2013. ápr. 1. 17:06